חדשות פרסומים וארועים
2021. 07. 27.
פרסומים של החברה

ברומטר סיכוני מדינות ומגזרים: עדכון לרבעון 2 לשנת 2021

ברומטר סיכוני מדינות ומגזרים: עדכון לרבעון 2 לשנת 2021

עולם הנע בשתי מהירויות. שנה וחצי לאחר פרוץ המגיפה, נראה כי הגישה לחיסונים מהווה את אחת הגורמים המכריעים ביותר בחיי היומיום שלנו. הדבר נכון גם לגבי מגמות בכלכלה העולמית: התחזית לאזורים שבהם חלק ניכר מהאוכלוסייה כבר התחסנה או שנמצאת בתהליך כזה טובים משמעותית מאשר לאחרים. לפיכך, קצב הצמיחה העולמי הצפוי שלנו לשנה זו תוקן כלפי מעלה (5.6%+), בעיקר עקב מגמות חיוביות באופן מפתיע בכלכלת ארצות הברית, שדירוגה שודרג ל-A2.

 

סיכויי הצמיחה המשופרים הללו באים לידי ביטוי בסחר העולמי: לאחר צניחה של כ -5% בהיקף בשנה שעברה, מודל החיזוי שלנו מצביע על צמיחה של 11% השנה. למרות המיתון בשנת 2020, היקף הסחר הבינלאומי בשנת 2021 יהיה אפוא גבוה בכמעט 6% מרמתו לפני המשבר. בהקשר זה של צמיחה חזקה בסחר הבינלאומי, מדינות המייצאות סחורות נהנות משיפור בתנאי הסחר שלהן. על פי מודלי החיזוי החדשים של Coface ל-13 סחורות, המחירים ככל הנראה יישארו גבוהים בחצי השנה הקרובה לפחות.

 

באופן לא מפתיע, דירוג הסיכון של כמה ממדינות אלו נסק ברבעון זה, לרבות רוסיה, ערב הסעודית, אקוודור, רפובליקת קונגו, אזרבייג'ן, בוטסואנה, גינאה ומקסיקו. מעבר למדינות המתפתחות, גם דירוג הסיכון של ארצות הברית, אוסטרליה וקנדה עלה באופן ניכר. בסך הכול שודרגו 11 מדינות ברבעון זה, כאשר דירוג הסיכון לא צנח למרות העלייה באינפלציה וההמשך במדיניות Stop-Go הפוגעת בביקוש המקומי בקרב כמה כלכלות גדולות בחודשים הקרובים.

 

בחזית המגזרית, שודרגו 53 דירוגים ממגזריים. בעיקר בתחום המתכות ובשיעור פחות יותר בתעשיות הנייר והעץ.

הורד פרסום זה : ברומטר סיכוני מדינות ומגזרים: עדכון לר... (1.58 MB)

ליצירת קשר


מר מיכאל נחמנוביץ'

טלפון – 03-7623800
Michael.Nachmanovich@coface.com
מגדל הכשרת הישוב, ז'בוטינסקי 9, פינת מצדה 3
בני ברק, ישראל

למעלה
  • English
  • Hebrew