ההצעה שלנו

ביטוח סיכוני סחר חוץ

סחר חוץ מלווה במגוון רחב של סיכונים ולכן מומלץ מאוד לעשות ביטוח סיכוני סחר

ביטוח סיכוני סחר חוץ

פעילות עסקית איננה מתקיימת לעולם בחלל ריק. הסביבה העסקית המודרנית היא סביבה מורכבת ועתירת סיכונים, במיוחד כאשר קיים ריחוק גיאוגרפי ניכר בין המוכרים לבין הקונים. במציאות הנוכחית, חלק ניכר מהכלכלה העולמית מבוסס על סחר חוץ באשראי. חומרי גלם, מוצרים מוגמרים למחצה, טכנולוגיות, מוצרים סופיים – הכל זורם בין מדינות כנהר שוצף. וכהיקף הסחר, כך גם היקף הסיכונים. ייבוא וייצוא, זו תמיד הייתה ותמיד תהיה צורת המסחר המסוכנת ביותר. אך לכל סיכון ניתן למצוא את המענה. עבור יצואנים, משווקים או יצרנים, ביטוח סיכוני סחר חוץ הוא המתכון הבטוח ליציבות עסקית. מי שלא יבין במה הדברים אמורים עלול למצוא את עצמו אל מול חובות אבודים של לקוחותיו העסקיים, קשיים בתזרים המזומנים ואפילו פשיטת רגל מוחלטת.
 
ביטוח סיכוני סחר חוץ קופאס
 

ביטוח סיכוני סחר חוץ - הסיכונים השונים

ראוי להזכיר כי סחר חוץ מלווה במגוון רחב של סיכונים ולכן מומלץ מאוד לעשות ביטוח סיכוני סחר חוץ. בין היתר נזכיר כי ישנם סיכונים בזמן ההובלה (שיכולה להיות יבשתית אבל בדרך כלל כוללת גם אלמנט אווירי או ימי), יש סיכונים משפטיים ופוליטיים ויש גם סיכונים כגון אי קבלת תשלום במכירה באשראי. כל הסיכונים הללו ראויים לתשומת לב. גם היבטים כגון הבדלים תרבותיים ראויים להתייחסות. אך לענייננו הפעם נבקש להתרכז בסיכונים החלים כאשר בהגיע מועד התשלום ליצואן, היבואן שבחו"ל איננו פורע את החוב מסיבה כזאת או אחרת. ואין זה משנה אם החוב איננו משוללם באופן חלקי או מלא. בכל מקרה, זוהי בעיה קשה שמחייבת פתרון.
 

ביטוח סיכונים – למי פונים?

ביטוחים בתחום האשראי העסקי אינם משווקים בדרך כלל על ידי חברות שעוסקות בביטוח כללי. ביטוח סיכוני סחר חוץ באשראי נחשב למוצר ביטוחי מורכב. כל זה רחוק מרחק רב מביטוחי מבנה, מביטוחי רכב ומביטוחי רכוש בכלל. ביטוח מסוג זה שנועד לחברות בינוניות וגדולות, לגופים עסקיים רב לאומיים וגם ליבואנים ויצואנים, מוצע על ידי חברות המכירות על בוריו את עולם העסקים ובפרט – עולם העסקים הרב לאומי. Coface, חברה בעלת נציגויות בכל קצווי הגלובוס מציעה מגוון רחב של של אופציות לגידור סיכון האשראי. לצד ביטוחי אשראי שמותאמים לשווקים מקומיים, מוצעים ביטוחים חוצי עולם כדוגמת ביטוח יצוא.
 
 

התאמת הביטוח לצרכי המבוטח

את הביטוח נהוג להתאים לצרכיו של המבוטח. בין היתר, נלקחים בחשבון אופי הלקוחות וסוג הפעילות. נלקחים בחשבון היבטים כגון האקלים המשפטי וכן גם העסקי במדינה שמולה עושים עסקים. ניתן לבדוק את היסטוריית האשראי ומוסר התשלומים (וחברות לביטוח סיכונים אכן פועלות בצורה כזאת). במסגרת הפתרונות המקיפים, ניתן לקבל ייעוץ בנושא טיפול בחובות שלא שולמו, התמודדות עם חובות מסופקים ושיפור מערך הגבייה. אך גולת הכותרת היא, כאמור, האפשרות לרכוש ביטוח שנותן מענה כאשר הסיכון הקשה מכל מתממש. ביטוח שמכסה נזקים אם לקוח עסקי שמעבר לים איננו רוצה לשלם בשל קושי כלכלי, איננו מסוגל לשלם בשל בעיה פוליטית או בשל סטטוס של חדלות פירעון
 

ביטוח סיכונים פוליטיים

הרבה מאוד סיכונים מלווים את היצואן החרוץ, הפועל מעבר לים. אחד הסיכונים שעלול להתממש רלוונטי כאשר עושים עסקים מול חברות במדינות שבהם האקלים הפוליטי סוער. סיכון פוליטי עלול להתממש החל מפעולות יזומות של הממשל כגון מורוטוריום, ביטול רישיון יבוא, אי הוצאת מט"ח וכ"ו ועד מצב חריף במדינה כדוגמת מהפכה, מלחמה או שינוי הסדר החברתי. חשוב לדעת כי גם סוג כזה של סיכון ניתן לבטח. Coface מציעה, כחלק ממעטפת הפתרונות להקטנת סיכונים גם ביטוח סיכונים פוליטיים. מובן שביטוח שכזה לא נערך בחופזה ומגוון היבטים נבחנים לפני שמתבצע חיתום ולפני שניתן לברך על המוגמר.
למעלה
  • English
  • Hebrew