ההצעה שלנו

כיסוי במקרה של פיגורים בתשלומים

ביטוח אשראי לעסקים מבטיח לעסק כי אם וכאשר ייווצרו חובות לא משולמים יהיה גורם שישלם.

כיסוי במקרים של פיגורים בתשלומים

פעילות עסקית בלי דאגות – זה כמעט ולא קיים. כמעט כל עסק שמוכר באשראי או בתשלומים מכיר את הזה. את החשש שמא לקוח כזה או אחר לא ישלם, יבטל את העסקה שלא כדין או יתחמק מחוב בצורות שונות, לכן קיים הנושא של כיסוי במקרים של פיגורים בתשלומים. הבעיה חמורה במיוחד כאשר מדובר בספק המעניק שירות או מוצרים לחברה גדולה. כאשר מדובר בעסקים שבין חברות, כלומר B2B, לקוח גדול שלא עומד בתשלומים עלול להביא להרבה יותר מאשר אי נוחות זמנית. אי תשלום חוב אי פיגור בתשלומים עלול לגרום לכך כי לא יהיה כסף כדי לשלם לעובדים ולספקים. הדבר עלול להוביל לתביעות, לביטול חוזים לאובדן של מוניטין. כדי להשיג ביטחון, כדי שיהיה כיסוי במקרה של פיגורים בתשלומים נדרשת הגנה כנגד הפסד כספי בשל אי תשלום. הגנה יעילה מסוג אחד הינה איסוף מודיעין עסקי שמגלה מתי לקוחות נקלעים לקשיים. הגנה חשובה לא פחות מתקבלת באמצעות ביטוח – ביטוח אשראי לעסקים.
 

שירותי גבייה לטיפול בפיגורים

עסקים, עצמאיים ופרילנסרים ברבבותיהם מעניקים שירותים או מוצרים בעסקאות תשלומים ובאשראי עסקי (ימי אשראי, שוטף פלוס). באקלים העסקי הישראלי, פיגור בתשלום איננו מאורע חריג. לפעמים הדבר נובע מתוך מצוקה תזרימית ממשית אך לפעמים זה נובע מתוך בלגאן, אי סדר. אסור לקבל פיגורים בתשלומים בקלות ראש. כפי שיוכל לספר כל קצין אשראי, חתם עסקי או מנהל גבייה, להרבה מאוד עסקים לא תהיה זכות קיום ללא מערך גבייה משומן.
 
כיסוי במקרים של פיגורים בתשלומים
 
נחוצים שירותי גבייה אקטיביים על מנת שלא להיקלע למצוקת תזרימית וכדי לא ליצור כדור שלג מתגלגל. הניסיון מראה כי חברות שלא מקפידות על גבייה שוטפת מאותתות בכך ללקוחותיהן כי זו הנורמה. החברות הללו הופכות להיות "האחרונות בתור" בכל הנגע לסגירת חובות וכאשר הפיגורים תופחים יש לזה מחיר. המחיר עלול להיות כבד, עד כדי פשיטת רגל ואסור לתת לזה לקרות. וגם אם העסק איננו ערוך לניהול גבייה במערך מסודר, אין זאת אומרת שיש לוותר. ניתן, אפשר וצריך להיעזר בחברה שמציעה שירותי גבייה. שירותים כאלה יכולים להיעשות בצורה מיקור חוץ מלא או בצורות אחרות. ניתן לקבל ייעוץ בנושא גבייה של חוב כבד שצבר לקוח מרכזי. ניתן להיעזר במודיעין עסקי ולקבל ייעוץ ממומחים.
 

כך שומרים על האיתנות הפיננסית

אם הצד האחד של המטבע הינו שימוש בגבייה אקטיבית כדי למנוע פיגורים בתשלומים שהופכים ותופחים, הצד השני של המטבע הוא נועד לטפל בחובות שכבר אין אפשרות לגבות. בז'רגון העסקי, מכונים החובות הללו בשם חובות אבודים. לכאורה, מדובר בחובות שלא ניתן לגבות וחייבים למחוק מהמאזנים ולהעביר אותם מצד ה"רווח" לצד ה"הפסד". למעשה, מי שנערך לכך מבעוד מועד יכול לפתור את הבעיה. ביטוח אשראי לעסקים מבטיח לעסק כי אם וכאשר ייווצרו חובות לא משולמים, אם יהיו פיגורים בתשלומים וגם גבייה אקטיבית ואפילו אגרסיבית לא עוזרת, יהיה גורם שישלם.
הכירו את Coface, חברה חוצת גבולות הפועלת מסביב לעולם ומספקת שירותים עסקיים שמטרתם מניעת סיכונים והתמודדות עם סיכונים שהתגבשו. החברה מתמחה בביטוח אשראי עסקי במגוון אופנים. לצד פוליסת הביטוח המבוטח יהנה גם משירותי גביית חובות. כך תקבלו סט של כלים שיאפשרו לכם לצמצם הפסדים וכן כלים תומכי החלטה שיעזרו לכם לפעול נכון לפני כניסה לשוק חדש או חתימת חוזה מול לקוח לא מוכר. ניתן להזמין ניתוחים שיעזרו להעריך סיכונים והזדמנויות וכך להקטין למינימום את הסיכון לפיגורים בתשלומים מהלקוחות הגדולים. והכי חשוב – בעזרת הביטוח לא יהיה לכם חשש ממקרים של חובות מסופקים והאיתנות העסקית והפיננסית שלכם תישמר מכל משמר.
למעלה
  • English
  • Hebrew